Znamy nazwiska pierwszych kandydatów do Rady Powiatu Brzeskiego

Rada Powiatu Brzeskiego

Znamy już pierwsze listy kandydatów na radnych powiatowych zgłoszonych przez komitety w poszczególnych okręgach wyborczych powiatu brzeskiego. Swoich kandydatów do Rady Powiatu Brzeskiego zgłosiły dwa komitety: KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz KW Prawo i Sprawiedliwość.

Przypomnijmy, iż powiat brzeski został podzielony na cztery okręgi.

Okręg pierwszy tworzy miasto Brzeg, gdzie ponad 28 tysięcy wyborców wybierze 8 radnych powiatowych. Okręg drugi tworzą gminy Lubsza, Olszanka oraz Skarbimierz, gdzie do rozdysponowania jest 5 mandatów. W okręgu drugim ponad 17 tys. wyborców wybierze pięciu radnych. Okręg trzeci tworzy gmina Grodków, z tego okręgu zostanie wyłonionych 5 radnych, których wybierze ponad 15 tys. wyborców. Okręg czwarty  gmina Lewin Brzeski. W tym okręgu do rozdysponowania jest 5 mandatów radnych, którzy zostaną wybrani przez ponad 10 tys. wyborców.

Według Państwowej Komisji Wyborczej w powiecie brzeskim jest 87 090 mieszkańców, z czego 71 315 to wyborcy.

Zobacz listę kandydatów do Rady Powiatu Brzeskiego:

Siedziba Powiatowej Komisji Wyborczej w Brzegu znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego w Brzegu przy ul. Robotniczej 20. Dziś tj. 17.09.2018 r. w godz. od 19:00 do godz. 24:00 odbywa się dyżur PKW w Brzegu bowiem o północy mija termin na zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy.

%d bloggers like this: